Микола Маломуж: “За 7 років ми повинні стати потужною державою” – Народні збори України

Микола Маломуж: “За 7 років ми повинні стати потужною державою”

Відбулась нарада стосовно останніх етапів підготовки Форуму
Відбулась нарада стосовно останніх етапів підготовки Форуму
Жовтень 23, 2017
Всенародний форум «Стратегія єднання, розвитку та оборони України»
Жовтень 27, 2017

У прямому ефірі проекту #Лампа Сергій Годний поспілкувався з генералом армії, головою Народних зборів Миколою Маломужем щодо ситуації та перспектив нашої країни у різних галузях. За словами гостя студії, перспективи є, але для їх втілення у реальність потрібно провести ряд системних змін у державі.

Ваша оцінка як знаного експерта у цій сфері: які найболючіші проблеми і яка є перспектива у нашої держави?

Хочу сказати, що якраз і я сам, і мої колеги стояли у джерел державотворення нашої незалежної України і вивчали ситуацію і політичну, і економічну, і безпекову. І сьогодні ми впевнено можемо давати об’єктивну оцінку.

В першу чергу це безпекові виклики, про які ми вже говоримо більше трьох років. І це, мабуть, основна проблема і питання, яким зараз опікується весь народ.

Також, звісно, економічна складова. Сьогодні ми маємо надзвичайно складну проблему, особливо пов’язану з тим, що не даємо ефективних механізмів міжнародної кооперації – не кредитної, а інвестиційної, і не робимо ставку на проривні технології, які піднімуть країну на новий рівень, дадуть робочі місця і гідне життя.

Наступна ситуація – це проблема корупції, про яку зараз весь світ говорить. Попередні місяці в Німеччині, в США та Брюсселі я мав і запити, і конкретні матеріали щодо системи корупції, виводу капіталу із за кордону, включаючи вищі ешелони нашої влади. Тож так, проблема дійсно актуальна, але вона вирішується у процесі зміни і моделі суспільних відносин, і держави в цілому, і всіх  механізмів, які упереджують корупцію.

Ну і також соціальні проблеми людей. Ми останні дні мали контакти із нашими колегами – людьми, які сьогодні біля Верховної Ради. І вони висловлюють якраз основні проблеми: це і заробітна плата, і життя, тарифи, ціни, ліки, система охорони здоров’я. В першу чергу, зрозуміло, держава повинна опікуватися цими проблемами і відпрацьовувати ці механізми.

Усі проблеми, які сьогодні є, створюють напругу у суспільстві. Ми йдемо ще одним шляхом деструктивного характеру, який вже бачили у 2004 та 2013 роках, коли напруження росло, але адекватної реакції влади не було, як і конструктивного діалогу із суспільством. Це приводило до масових виступів, спочатку локальних, які ми бачимо вже сьогодні, а пізніше можливе переростання у ще більш глобальні проблеми які можуть привести до загрози суверенітету і національної цілісності нашої держави.

Віце-прем’єр Польщі на нашому зібранні у червні місяці в Берліні, а це представники 115 країн світу, говорить: «Ми думали у 92-му році, що це (Україна – прим. авт.) буде надзвичайно потужним конкурентом Польщі, як Франція приблизно. Але фактично знецінено ваші можливості, а ви практично ведете таку роботу, яка підриває позиції вашого народу».  Це була оцінка зі сторони, і вона в певній мірі відповідає дійсності.

Але хочу сказати, що ні, більше цього не буде. Ми маємо вже інтелект і сили, які об’єднуються вже не за партійною ознакою.

Микола Маломуж: “За 7 років ми повинні стати потужною державою”

Ваше бачення: якою має бути і якою може стати Україна?

Це наша спільна мрія. Ми бачимо її високорозвиненою, гармонійною, достойною державою світу, де дійсно  кожна людина буде першою цінністю. Ми визначили це Конституцією, але це декларація. А ми хочемо, щоб це було насправді. І, як у багатьох країн світу, ми ставку робимо на людину: на її життя, здоров’я, розвиток, права, можливість самореалізації – основу основ у будь-якій державі і у будь-якій сфері.

Україна для мене – це висока гармонійна держава, яка дає перспективу людям, гідний гравець на міжнародному рівні, центр фактично нової Європи і світу. Для цього генеруємо всі сили, формуємо потужні канали міжнародної співпраці не тільки з США та Європою, але і з країнами-інвесторами: ОАЕ, Азією, Китаєм, Індією та ін.

Це те, що дає можливість повернення людей із за кордону, де знаходиться більше 10 млн. українців, це ті механізми, які дозволяють формувати модель, що виведе країну і людей на нормальний розвиток, рівень життя – і нас, і наших дітей, і наших онуків у перспективі. Це буде супер-нова генерація ідей, роботи, зарплат і тоді в перспективі пенсій.

Як це зробити? Згенерувавши кращі сили у всенародний рух, треба провести системні зміни в державі. А це передбачає і формування нової стратегії, відповідно формування потужного координаційного органу -всеукраїнського руху всіх секторів. Ця перспектива передбачає проведення президентських виборів. Це можуть бути дострокові, можуть – строкові, але в рамках Конституції. Це якраз модель, яка дає суспільну угоду моральних форматів відносин у суспільстві. Високоморальні цінності, які знецінюють корупцію, і юридичні підстави. Тоді виходимо на всенародний референдум і засадничі позиції по ідеології, державі, по самоврядуванню, по новим законам про вибори до Верховної ради відкритими списками, підконтрольними громадам. Тобто вся модель, яка передбачає системні зміни у рамках демократії від Президента аж до, наприклад, сільського старости.

І, зрозуміло, ще це – нові моделі, які дозволяють країні вийти з кризи. Це і завершення війни, врегулювання ситуації з залученням Двадцятки. Це формат, який дозволяє потужно впливати на Росію і змушувати її виходити зі Сходу, а в перспективі будемо вирішувати питання по Криму.

Ми говоримо про те, що потрібно виходити на глибоку модель перебудови. Після прийняття Конституції, це новий парламент за новими правилами, які не дозволять, наприклад, впливу олігархів. Громада зможе контролювати свого депутата і відкликати, якщо він не виконує свої функції. Після цього ми відпрацьовуємо функції з товариством, яке презентуватиме програму «новий антикризовий курс», антикризову програму дій на 7 років і антикризовий уряд. За 7 років ми повинні стати потужною державою в світі.

Орієнтири, які ми сьогодні закладаємо, відпрацьовуємо у поетапний план. Презентація усіх програм і кандидатів різних напрямків національних проектів буде реалізована на форумі, який пройде 27 жовтня в «Українському домі». В 12 годин ми стартуємо – розпочинаємо форум. Буде представництво відомих моральних авторитетів, реальні конкретні активні діячі, які представляють усі галузі і регіони, молодіжні організації, які сьогодні відпрацьовують нове бачення в суспільстві та поступово переходитимуть на керівництво державою, формування громадських інституцій. Це перспектива гармонії – єднання людей старшого покоління, середнього віку професіоналів і молоді, яка вже включається в цей процес.

Це вже перспектива практичної реалізації. Але, якщо ми не запустимо процес змін, ми можемо погрузти в масових протистояннях, нових «майданах» і навіть жертвах.

Цього ми не допустимо, тому що вже сформувалась сильна платформа, яка впливає на всі сектори. Тобто виходимо на великий шлях – шлях перебудови, шлях ефективних змін, генерації тих сил, які мають бачення, авторитет, колективи. Об’єднавшись, вони створять потужну енергію, яка змінить ситуацію і в суспільстві, і в державі, і на міжнародному рівні.

Отже, як я зрозумів, 27 жовтня – це буде своєрідною відправною точкою до суспільного договору для нової України, яку бачать Маломуж і його команда – команда Народних зборів України. Я вас правильно зрозумів?

Я думаю, 27 буде перший потужний формат єднання всіх сил, а далі вже рухатимемось по означеній раніше програмі розгортання можливостей по всій державі: розгортання кращих сил, активізація дій: і по виборній, і по антикризовій ситуації, і міжнародній діяльності.

Після форуму я виїжджаю у Вашингтон, де зустрічатимуться представники більше 100 країн світу. Ми будемо презентувати цю програму там, щоб люди світу розуміли, до чого ми йдемо, які сили є, яка перспектива безпекового сектору для нас і для країн Східної Європи.

З’являться нові перспективи у кооперації з Трампом, з Пенсом, чиї контакти в нас налагоджені, з європейцями, китайцями, з якими у нас прекрасні відносини, з японцями та іншими. Тому що сьогодні світ – це не якісь острівки, це міжнародна модель, яка охоплює весь світ, все людство і всю землю. І ми повинні про це дбати. І на міжнародних зібраннях ми про це говоримо: як у найближчі 5, 10, 15 і 20 років буде жити світ, чи виживе людство, чи ні. І в усіх цих глобальних ситуаціях Україна може бути потужним гравцем. До цього ми йдемо. До цього готується світ і я сам готуюсь.

Отже, 27 жовтня більш детально суспільство зможе ознайомитися з баченням майбутньої нашої держави.

Я вважаю, що це буде не тільки хороший привід нам ознайомитися, а й побачити шляхи, реальні плани і конкретних людей, які будуть забезпечувати їх реалізацію, стимулювати приєднання всіх сил на ідеї системних змін за своє життя, свої перспективи, перспективи країни. Це наш спільний форум, тож буду радий бачити всіх бажаючих.

 

 

ПІДПИШИСЬ ТА ПОДІЛИСЬ!
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+1k
Google+
https://www.narodni.org.ua/mikola-malomuzh-za-7-rokiv-mi-povinni-stati-potuzhnoyu-derzhavoyu/
YouTube4k
YouTube
Instagram2k
Завантаження ...
Show Buttons
Hide Buttons
//]]>